Dolina Karpia

Wizyta studyjna po Dolinie Karpia oraz szkolenie wprowadzające dla przedstawicieli Partnerów Projektu w zakresie opracowania założeń Systemu Informacji i Komunikacji

Stowarzyszenie Dolina Karpia organizuje 3-dniową wizytę studyjną po Dolinie Karpia dla Partnerów Projektu (4 osoby z obszaru Doliny Karpia oraz 8 osób z obszaru Obec Terchová) wraz z szkoleniem wprowadzającym dla przedstawicieli Partnerów Projektu w zakresie opracowania założeń Systemu Informacji i Komunikacji. Wizyta jest organizowana  w ramach małego projektu pod nazwą  „System Informacji i Komunikacji Doliny Karpia” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg Polska  – Słowacja 2021 – 2027. Wizyta ma na celu pokazanie dobrych praktyk w zakresie wdrażania Systemu Identyfikacji Wizualnej. System Identyfikacji Wizualnej Doliny Karpia jest jednym z najlepszych przykładów w Polsce na spójny rozwój turystyczny regionu. W ramach SIW powstało do tej pory m.in. logo Doliny Karpia w różnych wariantach i wersjach, opracowano piktogramy dla każdej z gmin Doliny Karpia oraz kolory wiodące gmin, wzory galanterii biurowej oraz wzory materiałów promocyjnych. System został stworzony w celu uzyskania klarownej i jasnej identyfikacji wszystkich gmin Doliny Karpia oraz Stowarzyszenia Dolina Karpia. Celem wizyty studyjnej po Dolinie Karpia jest pokazanie Partnerowi Słowackiemu SIW oraz zaprezentowanie jego wykorzystania w terenie. Uczestnicy wizyty odwiedzą miejsca związane z dziedzictwem kulturowo-przyrodniczym Doliny Karpia, miejsca posiadające znak marki lokalnej Dolina Karpia, spotkają się z użytkownikami znaku marki lokalnej, którzy  wspólnie ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia wdrażają Program Marki Lokalnej Dolina Karpia oraz System Identyfikacji Wizualnej Doliny Karpia. Podczas wizyty planuje się również pokazać przykłady infrastrukturalne realizacji SIW przez gminy Doliny Karpia. Wizyta będzie również okazją do integracji oraz planów dotyczących kolejnego z etapów tj. Opracowanie systemu informacji i komunikacji, który ma na celu wprowadzenie  marki lokalnej w przestrzeń publiczną. Wizyta studyjna jest przykładem ukazania dobrej praktyki w zakresie tworzenia i wdrażania marki lokalnej oraz współpracy i wzajemnego wsparcia użytkowników znaku oraz Stowarzyszenia Dolina Karpia. Uczestnicy wizyty dowiedzą się o korzyściach płynących z faktu posiadania znaku marki lokalnej, uczestnictwa w Programie Marki Lokalnej Dolina Karpia oraz stosowania Systemu Identyfikacji Wizualnej. Ponadto w trakcie wizyty jej Uczestnicy wezmą udział w szkoleniu dotyczącym budowy systemu Informacji i Komunikacji Doliny Karpia, podczas którego zaprezentowana zostanie część teoretyczna dotycząca sposobów budowania systemu. Partner Słowacki zdobędzie niezbędną wiedzę, która umożliwi mu budowanie systemu na swoim terenie oraz wdrożenie marki lokalnej. Ponadto Partner Słowacki zapozna się z dziedzictwem przyrodniczym, historycznym i kulturowym obszaru Doliny Karpia, jego flagowymi produktami i usługami.

Zapraszamy chętnych do udziału w wizycie studyjnej oraz szkoleniu wprowadzającym dla przedstawicieli Partnerów Projektu w zakresie opracowania założeń Systemu Informacji i Komunikacji. Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa poprzez Formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić i odesłać drogą mailową (na adres: biuro@dolinakarpia.org), listownie (na adres: Stowarzyszenie Dolina Karpia, ul. Rynek 2, 32-640 Zator) lub złożyć osobiście w siedzibie Stowarzyszenia (Stowarzyszenie Dolina Karpia, ul. Rynek 2, 32-640 Zator), do dnia 09.10.2024 r. do godziny 16.00. Decyduje data i godzina wpływu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rekrutacja uczestników jest zgodna z zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Stowarzyszenie Dolina Karpia zapewni równy dostęp do uczestnictwa w wizycie i komfortu jego uczestników. Dlatego prosimy osoby ze szczególnymi potrzebami o wypełnienie Formularza zgłoszenia szczególnej potrzeby.

Termin wizyty studyjnej i szkolenia może ulec zmianie. Stowarzyszenie poinformuje o zmianie terminu najpóźniej na dwa dni przed pierwszym dniem wizyty studyjnej.

Udział w wizycie i szkoleniu jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Interreg Polska – Słowacja 2021-2027.

Skip to content