Marka lokalna

Stowarzyszenie Dolina Karpia we współpracy ze społecznością lokalną, partnerami samorządowymi i sympatykami przez wiele lat budowało markę lokalną obszaru Doliny Karpia opartą na zrównoważonym rozwoju przy wykorzystaniu lokalnych zasobów kulturowych i przyrodniczych. Zwieńczeniem prac nad marką lokalną jest znak słowno-graficzny w postaci witrażowego, energetycznego i przykuwającego uwagę karpia, którego mnogość kolorów nawiązuje do magii łuski karpia i czasów królewskich, kiedy to wszelkie ważne symbole i treści przedstawiano na witrażach.

Znakiem marki lokalnej Dolina Karpia oznaczane będą produkty i usługi charakteryzujące się wysoką jakością, gwarancją pochodzenia i przyjaznością dla środowiska. Będą to produkty rękodzielnicze, spożywcze, jak również użytkowe. A wśród usług wyróżnionych znakiem znajdą się oferty turystyczno-rekreacyjne, edukacyjne, gastronomiczne i noclegowe. Wszystkie one będą musiały spełnić kryteria dopuszczające związane z prowadzeniem działalności zgodnie ze standardami prawnymi i etycznymi, wymogami ochrony środowiska, przy braku przeterminowanego zadłużenia. Kolejnym etapem będzie spełnienie kryteriów merytorycznych, do których należą: związek z regionem (wyjątkowość i niepowtarzalność), jakość, przyjazność dla środowiska, przyjazność dla klienta, dostępność i współpraca ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia.


O prawo do używania i posługiwania się znakiem będą mogli ubiegać się przedsiębiorcy faktycznie działający na obszarze Doliny Karpia, a także prowadzący działalność wytwórczą w rolnictwie w zakresie upraw rolnych, chowu i hodowli zwierząt, ogrodnictwa, warzywnictwa, leśnictwa i rybactwa śródlądowego.

Rolą marki lokalnej Dolina Karpia jest udzielanie rekomendacji dla produktów i usług nią znakowanych, stwarzanie przestrzeni dla rozwoju ludzi i miejsc oraz budowanie przyjaznych relacji pomiędzy klientami, producentami i regionem Doliny Karpia.

Już dziś zachęcamy wszystkie osoby prywatne, podmioty gospodarcze, organizacje społeczne i instytucje do włączenia się w system wspólnej promocji i sprzedaży produktów i usług związanych z Doliną Karpia, a mieszkańców i turystów do zakupu produktów oraz korzystania z usług objętych znakiem marki lokalnej Dolina Karpia.

Kupując produkty i usługi rekomendowane znakiem marki lokalnej Dolina Karpia, wspierasz lokalnych przedsiębiorców oraz przyczyniasz się do zachowania unikatowych walorów przyrodniczych i kulturowych regionu. Odwiedzając Dolinę Karpia, koniecznie szukaj produktów i usług wyróżnionych tym znakiem!

 UWAGA!

Treści publikowane na niniejszej stronie (www.dolinakarpia.org), w tym dokumentacja, są własnością Stowarzyszenia Dolina Karpia z siedzibą w Zatorze (KRS: 0000257705), o ile nie wskazano inaczej. Kopiowanie, modyfikowanie, wykorzystywanie i rozpowszechnianie treści wymaga uprzedniej zgody Stowarzyszenia oraz podania autora i źródła treści, a w przypadku dokumentów zamieszczenia informacji „powstało w oparciu o doświadczenia Stowarzyszenia Dolina Karpia dotyczące budowania marki”.

Polecane produkty

Polecane usługi

Mapa marki lokalnej

Publikacje

Załączniki

  • Pobierz Załącznik nr 1 - Kategorie towarów i usług (420 KB, PDF)
  • Pobierz Załącznik nr 2 - Wzór Umowy Licencyjnej (298 KB, PDF)
  • Pobierz Załącznik nr 3 - Kryteria oceny (651 KB, PDF)
  • Pobierz Załącznik nr 4 - System Identyfikacji Wizualnej marki Dolina Karpia (19 166 KB, PDF)
  • Pobierz Załącznik nr 5 - Wzór wniosku (41 KB, DOC)
  • Pobierz Załącznik nr 6 - Wzór uproszczonego wniosku (39 KB, DOC)
  • Pobierz Regulamin (420 KB, PDF)
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...