Dolina Karpia

 

Stowarzyszenie Dolina Karpia we współpracy ze społecznością lokalną, partnerami samorządowymi i sympatykami przez wiele lat budowało markę lokalną obszaru Doliny Karpia opartą na zrównoważonym rozwoju przy wykorzystaniu lokalnych zasobów kulturowych i przyrodniczych. Zwieńczeniem prac nad marką lokalną jest znak słowno-graficzny w postaci witrażowego, energetycznego i przykuwającego uwagę karpia, którego mnogość kolorów nawiązuje do magii łuski karpia i czasów królewskich, kiedy to wszelkie ważne symbole i treści przedstawiano na witrażach.

Znakiem marki lokalnej Dolina Karpia oznaczane będą produkty i usługi charakteryzujące się wysoką jakością, gwarancją pochodzenia i przyjaznością dla środowiska. Będą to produkty rękodzielnicze, spożywcze, jak również użytkowe. A wśród usług wyróżnionych znakiem znajdą się oferty turystyczno-rekreacyjne, edukacyjne, gastronomiczne i noclegowe. Wszystkie one będą musiały spełnić kryteria dopuszczające związane z prowadzeniem działalności zgodnie ze standardami prawnymi i etycznymi, wymogami ochrony środowiska, przy braku przeterminowanego zadłużenia. Kolejnym etapem będzie spełnienie kryteriów merytorycznych, do których należą: związek z regionem (wyjątkowość i niepowtarzalność), jakość, przyjazność dla środowiska, przyjazność dla klienta, dostępność i współpraca ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia.

O prawo do używania i posługiwania się znakiem będą mogli ubiegać się przedsiębiorcy faktycznie działający na obszarze Doliny Karpia, a także prowadzący działalność wytwórczą w rolnictwie w zakresie upraw rolnych, chowu i hodowli zwierząt, ogrodnictwa, warzywnictwa, leśnictwa i rybactwa śródlądowego.

Rolą marki lokalnej Dolina Karpia jest udzielanie rekomendacji dla produktów i usług nią znakowanych, stwarzanie przestrzeni dla rozwoju ludzi i miejsc oraz budowanie przyjaznych relacji pomiędzy klientami, producentami i regionem Doliny Karpia.

Już dziś zachęcamy wszystkie osoby prywatne, podmioty gospodarcze, organizacje społeczne i instytucje do włączenia się w system wspólnej promocji i sprzedaży produktów i usług związanych z Doliną Karpia, a mieszkańców i turystów do zakupu produktów oraz korzystania z usług objętych znakiem marki lokalnej Dolina Karpia.

Kupując produkty i usługi rekomendowane znakiem marki lokalnej Dolina Karpia, wspierasz lokalnych przedsiębiorców oraz przyczyniasz się do zachowania unikatowych walorów przyrodniczych i kulturowych regionu. Odwiedzając Dolinę Karpia, koniecznie szukaj produktów i usług wyróżnionych tym znakiem!

Dokumentacja aplikacyjna o przyznanie prawa do używania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym Dolina Karpia

 

Województwo Małopolskie od 2017 roku prowadzi projekt „Made in Małopolska”. Głównym celem projektu jest wzrost rozpoznawalności regionu, jako marki budowanej w oparciu o potencjał poszczególnych marek, które działają w Małopolsce pod wspólnym brandem „Made in Małopolska”. Stowarzyszenie Dolina Karpia od 2018 roku jest partnerem projektu w ramach filaru “INICJATYWY”, gdyż głównym działaniem Stowarzyszenia jest wsparcie wszelkich inicjatyw podejmowanych na rzecz budowania marki lokalnej Dolina Karpia oraz marki regionu Małopolska.

Pasek logotypów PS WPR 2023-2027
Skip to content