29 października 2021, 12:0:0

Realizacja mikroprojektu dobiegła końca w ramach którego utworzyliśmy nowy produkt turystyczny w postaci 11 questów - gier terenowych pieszych, rowerowych i kajakowych.

W roku 2021 zrealizowaliśmy mikroprojekt "Questy w Dolinie Karpia" w ramach którego:

  • Utworzyliśmy nowy produkt turystyczny w postaci 11 questów czyli bezpłatnych i bezobsługowych gier terenowych w których udział może wziąć każdy. Questy mają charakter edukacyjny dzięki czemu uczestnik może dowiedzieć się nowych dla niego informacji o historii, kulturze i przyrodzie na trasie questu. Wszystkie questy prowadzą przez lub do obiektów dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego. Wybrać można spośród dwóch questów pieszych, sześciu rowerowych lub trzech kajakowych. Na każdego kto ukończy quest i rozwiąże prawidłowo wszystkie zagadki w nim zawarte czeka skrzynia ze skarbem w postaci pamiątkowej pieczęci. Dziesięć questów znajduje się w Dolinie Karpia oraz jeden w Zabokreky na Słowacji. Dla bezpieczeństwa uczestników questów kajakowych oznakowaliśmy także w terenie dwa szlaki kajakowe.

Questy do pobrania ze strony tutaj ...

  • Nakręciliśmy film promujący nowy produkt turystyczny - questy oraz obiekty dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego.

 

  • Przeprowadziliśmy kampanię promocyjną na portalu społecznościowym Facebook na temat nowego produktu turystycznego - Questów.
  • Zorganizowaliśmy dwie imprezy promocyjne w Dolinie Karpia dla uczestników z Polski i ze Słowacji z wykorzystaniem questów.

 

Mikroprojekt "Questy w Dolinie Karpia" został współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska - Słowacja 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

Beneficjent mikroprojektu: Stowarzyszenie Dolina Karpia

Partner mikroprojektu: Obec Zabokreky (Słowacja)

Koordynator mikroprojektu: Grzegorz Pyjos

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...