3 września 2020, 0:0:0

Stowarzyszenie Dolina Karpia ogłasza IV nabór na użytkowników znaku promocyjnego Dolina Karpia, który odbędzie się w dniach od 14 do 25 września do godz. 16:00 (edycja 2020).

Stowarzyszenie Dolina Karpia ogłasza IV nabór na użytkowników znaku promocyjnego Dolina Karpia, który odbędzie się w dniach od 14 do 25 września do godz. 16:00 (edycja 2020).

Zachęcamy wszystkie osoby prywatne, podmioty gospodarcze, organizacje społeczne i instytucje do włączenia się w system wspólnej promocji i sprzedaży produktów i usług pod wspólnym znakiem promocyjnym Dolina Karpia.

Podmioty zainteresowane otrzymaniem Znaku Promocyjnego Dolina Karpia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem przyznawania, używania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym Dolina Karpia określającym cele i założenia Programu marka lokalna Dolina Karpia, rodzaje podmiotów mogące starać się o przyznanie Znaku, kryteria dopuszczające i merytoryczne, zasady oceny wniosków przez Kapitułę oraz prawa i obowiązki użytkowników Znaku.

Stowarzyszenie Dolina Karpia oferuje pomoc merytoryczną przy wypełnianiu Wniosku o przyznanie prawa do używania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym Dolina Karpia. Osoby zainteresowane pomocą prosimy o bezpośredni kontakt z Biurem Stowarzyszenia Dolina Karpia pod numerem telefonu 33/8410584, adresem e-mailowym biuro@dolinakarpia.org lub w siedzibie Stowarzyszenia Dolina Karpia przy ul. Rynek 2 w Zatorze od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 (po wcześniejszym umówieniu telefonicznym).

Stowarzyszenie Dolina Karpia we współpracy ze społecznością lokalną, partnerami samorządowymi i sympatykami przez wiele lat budowało markę lokalną obszaru Doliny Karpia opartą na zrównoważonym rozwoju przy wykorzystaniu lokalnych zasobów kulturowych i przyrodniczych. Zwieńczeniem prac nad marką lokalną jest znak słowno-graficzny w postaci witrażowego, energetycznego i przykuwającego uwagę karpia, którego mnogość kolorów nawiązuje do magii łuski karpia i czasów królewskich, kiedy to wszelkie ważne symbole i treści przedstawiano na witrażach.

Znakiem marki lokalnej Dolina Karpia oznaczane są produkty i usługi charakteryzujące się wysoką jakością, gwarancją pochodzenia i przyjaznością dla środowiska. Są to produkty rękodzielnicze, spożywcze jak również użytkowe. A wśród usług wyróżnionych znakiem mogą znaleźć się oferty turystyczno-rekreacyjne, edukacyjne, gastronomiczne i noclegowe. Wszystkie one będą musiały spełnić kryteria dopuszczające związane z prowadzeniem działalności zgodnie ze standardami prawnymi i etycznymi, wymogami ochrony środowiska, przy braku przeterminowanego zadłużenia. Kolejnym etapem jest spełnienie kryteriów merytorycznych do których należą: związek z regionem (wyjątkowość i niepowtarzalność), jakość, przyjazność dla środowiska, przyjazność dla klienta, dostępność i współpraca ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia. O prawo do używania i posługiwania się znakiem mogą ubiegać się przedsiębiorcy faktycznie działający na obszarze Doliny Karpia, a także prowadzący działalność wytwórczą w rolnictwie w zakresie upraw  rolnych, chowu i hodowli zwierząt, ogrodnictwa, warzywnictwa, leśnictwa i rybactwa śródlądowego.

Do chwili obecnej znak marki lokalnej przyznano 13 producentom/usługodawcom tj: Na Zastawiu Katarzyna Kasperczyk (na produkt: miód rzepakowy nektarowy oraz Warsztaty pszczelarskie),  Restauracja Revel (na produkt Chleb Revel z Doliny Karpia, LODY REVEL – TRADYCYJNA PRODUKCJA – smaki Doliny Karpia oraz usługę: Menu z Doliny Karpia oraz Stoisko produktów Lokalnych Doliny Karpia w supermarkecie HANA Zator), Skarby Doliny Karpia sp. z o.o. (na produkty: karp wędzony, fileciki karpiowe w zalewie pomidorowej, fileciki karpiowe w zalewie jabłkowej, karp w zalewie octowej, fileciki karpiowe w zalewie, karp w zalewie pomidorowej, karp w zalewie octu jabłkowego), LollyPolly Sp. z o. o. Sp. k. (na Warsztaty Krówka Zatorska oraz produkty: Lody Zatorskie i Wafelki Zatorskie), URBAŃSCY Sp. z o. o. Sp. k. (na produkt Krówka Zatorska), Michał Wojtal (na usługę: Ranczo w Dolinie Karpia – komfortowy ciepły dom w zgodzie z naturą), Molo Resort (na usługi noclegowe, gastronomiczne i turystyczno-rekreacyjne), MEDIMA-PL Grzegorz Pyjos Kajaki-na-Wisle.pl, (na usługę: Kajakiem przez Dolinę Karpia), Kajaki-na-Skawie.pl Tłomak Katarzyna (na: Spływy kajakowe po rzekach Skawie i Wiśle), Diogra Paulina Świdergał (na produkty: Mąka orkiszowa i Ziarno orkiszu), Villa Natura PPHU Inox Master Paweł Całus (na usługę: Oferta pobytowa w Villi Natura oraz Bon Bon Sp. z o.o. (na usługę: wypożyczalnia rowerów), „RADOCZA PARK” Sp. z o. o. (na usługę hotelową z zapleczem rekreacyjnym)

 

Rolą marki lokalnej Dolina Karpia jest udzielanie rekomendacji dla produktów i usług nią znakowanych, stwarzanie przestrzeni dla rozwoju ludzi i miejsc oraz budowanie przyjaznych relacji pomiędzy klientami, producentami i regionem Doliny Karpia.

Dokumentacja aplikacyjna/Regulamin wraz z załącznikami: www.dolinakarpia.org.marka-lokalna

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...