10 kwietnia 2020, 9:0:0

„Maseczki w Dolinie Karpia”

Stowarzyszenie Dolina Karpia we współpracy z wszystkimi 7 gminami Doliny Karpia organizuje akcję angażującą osoby i instytucje z naszego obszaru w celu szycia maseczek dla mieszkańców Doliny Karpia oraz dla najbliższych szpitali (w Oświęcimiu i w Wadowicach). Na początek Zarząd naszego Stowarzyszenia zakupił już za kwotę około 5 000,00 zł stosowne materiały (bawełnę, gumki, nici, igły), które w dniu 14 kwietnia 2020 roku zostały już dostarczone do gmin Doliny Karpia, rozpoczynając szycie maseczek. W ramach pierwszej partii zostało zakupione 400 mb bawełny (białej i kolorowej) wraz z dodatkowymi akcesoriami.

W związku z powyższym apelujemy do wszystkich mieszkańców chętnych do włączenia się w naszą akcję poprzez:

-  szycie maseczek z powierzonego przez nas materiału

- szycie maseczek z własnego materiału

- dostarczenie materiałów do szycia maseczek (nici, igieł, gumki), lub innych środków ochrony

- przekazanie nam informacji o firmach, od których możemy otrzymać albo zakupić szybko, tanio materiał do szycia maseczek

- a także istnieje możliwość przekazania nam środków finansowych na konto Stowarzyszenia Dolina Karpia, które to środki będą przeznaczone na zakup materiałów (prosimy o wpisanie tytułu: darowizna na maseczki dla Doliny Karpia; Bank Spółdzielczy w Zatorze: 63 8136 0000 0014 7486 2000 0010).

Osobą odpowiedzialną w imieniu Stowarzyszenia Dolina Karpia, które koordynuje  działania jest Anna Świątek – Dyrektor Biura (tel. 791 934 343, e-mail: dyrektor@dolinakarpia.org).

Koordynatorami w poszczególnych gminach wyznaczonymi przez Wójtów i Burmistrza są:

  1. Kazimierz Mostowik – gmina Brzeźnica
  2. Zofia Piechocińska – gmina Osiek
  3. Krzysztof Ziaja - gmina Polanka Wielka
  4. Krzysztof Żebro – gmina Przeciszów
  5. Ewa Byrska – gmina Spytkowice
  6. Martyna Cholewa – gmina Tomice
  7. Alicja Makuch – gmina Zator.

 

Uwaga: ustalone przez Zarząd Stowarzyszenia zasady:

- stowarzyszenie dokonuje zakupu materiałów na poszczególne gminy

-  każda gmina szyje maseczki dla siebie

-  dystrybucją maseczek zajmują się gminy

- gminy również pozyskują  materiały od własnych mieszkańców na własne potrzeby.

Stowarzyszenie rekomenduje gminom przekazanie maseczek w pierwszej kolejności mieszkańcom poszczególnych gmin Doliny Karpia, seniorom oraz instytucjom znajdującym się na terenie Doliny Karpia, miedzy innymi ośrodkom zdrowia, domom pomocy społecznej, ochotniczym strażom pożarnym i innym służbom publicznym wykonującym różne usługi na rzecz naszych  mieszkańców, a także pomoc dla naszych powiatowych szpitali w Oświęcimiu i Wadowicach oraz najbliższego szpitala z oddziałem zakaźnym, gdzie już przebywają, ale też mogą przebywać nasi mieszkańcy.


Dziękujemy, trzymajcie się ciepło i zdrowo.

Zarząd i pracownicy Stowarzyszenia Dolina Karpia

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...