18 października 2018, 10:37:1

"Kajakiem przez Dolinę Karpia" usługi świadczone na rzece Wiśle i Kanale Łączańskim na terenie Doliny Karpia. Pierwsza usługa dotyczy wynajmu kajaków w ramach mobilnej wypożyczalni kajaków, tzn., że uczestnik ma możliwość wynajęcia jednego lub więcej kajaków na wybranym odcinku na rzece Wiśle lub Kanale Łączańskim. Trasy są różnej długości (od 1 godziny czasu płynięcia do nawet kilku godzin). Najczęściej usługodawca umawia się z uczestnikami na spotkanie w wyznaczonym terminie i godzinie w Brzeźnicy (Dolina Karpia) nad Kanałem Łączańskim tuż przy Izbie Regionalnej Doliny Karpia, na terenie byłego obozu pracy przymusowej Baudienst z II wojny światowej. Tam uczestnicy zostawiają samochody lub rowery i transportowani są przez usługodawcę wraz ze sprzętem kajakowym  na miejsce startu spływu - do innych miejscowości z Doliny Karpia takich jak:  Las, Smolice, Spytkowice, Łączany. Podczas transportu usługodawca informuje uczestników, że znajdują się na terenie Doliny Karpia. Druga usługa to możliwość wzięcia udziału w imprezie turystycznej tzw. wycieczkach kajakowych. Usługa polega na tym samym co wyżej wymieniona usługa wynajmu kajaków, jednak grupa osób nie płynie sama jak w przypadku wynajmu kajaków, tylko płyną pod bacznym okiem instruktora i przewodnika, który cały czas opiekuje się grupą jak na każdej innej wycieczce np. autokarowej. Takie wycieczki usługodawca ogłasza w kalendarzu imprez na swojej stronie internetowej www.kajaki-na-wisle.pl oraz na Facebooku, ale jest również możliwość zorganizowania takiej wycieczki na wyłączność dla konkretnej grupy osób, czyli na zamówienie.

Do powyższych usług wykorzystywane są kajaki jednoosobowe oraz dwuosobowe. Jako komplet z kajakami stanowią wiosła oraz kamizelki asekuracyjne lub kamizelki ratunkowe dla dzieci.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...