7 maja 2018, 10:13:18

W dniach 11-13 kwietnia 2018 roku Członkowie Ekomuzeum Doliny Karpia oraz osoby zaangażowane w proces zarządzania i promocji ekomuzeów, a także przedstawiciele ekomuzeum z terenu Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” oraz Stowarzyszenia „Gościniec 4 żywiołów” uczestniczyli w wizycie studyjnej do austriackiego LAG „ZeitkulturOstesteirischesKernland”. Wizyta studyjna zrealizowana została w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem wizyty studyjnej było zdobycie dobrych praktyk w procesie zarządzania i promocji ekomuzeów i przeniesienie ich na grunt polskich Partnerów projektu. Uczestnicy zobaczyli jak powstało, funkcjonuje i rozwija się Ekomuzeum LAG ZeitkulturOststeirischesKernland, jakie metody i narzędzia promocji stosuje oraz jakie jest zainteresowanie tego typu ofertą w kraju i za granicą. Głównymi elementami wyjazdu było zwiedzanie obiektów Ekomuzeum oraz spotkania z osobami, które je utworzyły i nim zarządzają. Jednocześnie wizyta była okazją do zaprezentowania wiedzy i doświadczeń z terenu Doliny Karpia, Gościńca 4 Żywiołów i Partnerstwa na Jurze.

 

Galeria zdjęć

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...