4 maja 2018, 9:41:57

Stowarzyszenie Dolina Karpia podpisało dnia 30 kwietnia br. umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego na realizację operacji własnej pn."Promocja obszaru Doliny Karpia w oparciu o Markę Lokalną Dolina Karpia".

Operacja polegać będzie na promocji Programu Marki Lokalnej Dolina Karpia, a następnie przyznawaniu znaku marki lokalnej Dolina Karpia zidentyfikowanym produktom lokalnym, usługom turystyczno - edukacyjnym wykorzystującym lokalne zasoby kulturowe, historyczne lub przyrodnicze, które będą stanowić silną i autentyczną markę regionu oraz nieodzowny element zrównoważonego rozwoju. Znak marki lokalnej Dolina Karpia może zostać przyznany każdemu producentowi, usługodawcy lub podmiotowi posiadającemu ofertę turystyczno - edukacyjną wykorzystującą lokalne zasoby kulturowe, historyczne lub przyrodnicze w celu zrównoważonego rozwoju Doliny Karpia angażującemu się w promocję Doliny Karpia. Aby wypromować obiekty i atrakcje turystyczne Doliny Karpia – użytkowników oraz potencjalnych użytkownikach znaku marki lokalnej, zostaną zorganizowane w sierpniu br. VII Targi Turystyczne Doliny Karpia a także wyposażona zostanie pracownia gastronomiczna, w ktorej odbywać się będą warsztaty kulinarne. Dzięki przeprowadzonej kampanii informacyjno – promocyjnej podczas VII Targów Turystycznych Doliny Karpia o zasadach przyznawania znaku dowiedzą się mieszkańcy Doliny Karpia, w szczególności potencjalni producenci, usługodawcy lub inne podmioty posiadający ofertę turystyczno - edukacyjną. Służył on będzie wyróżnieniu produktów i usług turystyczno-edukacyjnych zasługujących na pokazanie ze względu na ich unikalność. Wyróżnione znakiem produkty i usługi będą tworzyć różnorodną, bogatą i ciekawą ofertę turystyczną i przyczynią się do budowania pozytywnego wizerunku Doliny Karpia, jej renomy i rozpoznawalności w kraju i poza jego granicami. Znak marki lokalnej Dolina Karpia przyczyni się do wsparcia miejscowych rolników i przedsiębiorców w sprzedaży i promocji produktów i usług oraz w pozyskiwaniu nowych klientów. Bedzie mobilizować na rzecz współpracy, tworzeniu ofert turystycznych i kształtowania gospodarczych postaw zrównoważonego rozwoju. Przyznawanie znaku lokalnym producentom i usługodawcom na wzór europejskich marek, wzmocni świadomość lokalnej społeczności, przyciągnie klientów do zakupu lub korzystania z usług wysokiej jakości oraz przyniesie bezpośrednie korzyści dla producentów i usługodawców. Użytkownicy znaków marki lokalnej korzystając bowiem ze wspólnej i zintegrowanej promocji, będą uczestniczyć w wydarzeniach promocyjnych na korzystnych warunkach, brać udział w spotkaniach aktywizujących, wyjazdach studyjnych, szkoleniach i warsztatach.

Zachęcamy zatem wszystkich potencjalnych użytkowników znaku marki do włączenia się w realizację Programu Marki Lokalnej Dolina Karpia wspólnie ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...