15 lutego 2018, 10:32:2

Stowarzyszenie Dolina Karpia w partnerstwie z 8 Rybackimi Lokalnymi Grupami Działania z obszaru Polski będzie realizowała w 2018 roku projekt pn. „Wsparcie aktywności i kompetencji mieszkańców śródlądowych obszarów rybackich”.

Przedmiotem projektu jest, zwiększenie aktywności i kompetencji mieszkańców, w szczególności branży rybackiej, poprzez udział przedstawicieli LGD w konferencji, szkoleniach i wyjazdach studyjnych.

W ramach projektu przez zorganizowane zostaną:

1. Dwudniowa konferencja "Innowacyjne metody wylęgarnicze ryb łososiowatych, systemy recyrkulacji wody w produkcji ryb łososiowatych".

miejsce: część teoretyczna: Sobków, część praktyczna: Karsznice, gospodarstwo rybackie

termin: 22-23 marca 2018

ilość osób uczestniczących ze Stowarzyszenia dolina Karpia: 3 osoby

Opis konferencji: Innowacje w akwakulturze to dwudniowa konferencja zawierająca bloki tematów dotyczących zagadnień z zakresu innowacyjnych metod wylęgarniczych ryb łososiowatych (1 dzień) oraz systemów recyrkulacji wody w produkcji ryb łososiowatych (2 dzień). Wykłady dotyczyć będą aktualnego stanu wiedzy oraz najnowszych metod stosowanych w wylęgu łososiowatych, omówione zostaną sposoby hodowli uwzględniające specjalistyczne metody recyrkulacji wody w chowie tych ryb. Dodatkowo uczestnicy konferencji wezmą udział w warsztatach w gospodarstwie zajmującym się hodowlą takich ryb, gdzie będą mogli zapoznać się w sposób praktyczny z przekazaną informacją na wykładach. W pierwszym dniu konferencji zostanie również wygłoszony przez specjalistę wykład dotyczący innowacyjnych metod wylęgarniczych lipienia - wybiórczy temat z zakresu innowacji w wylęgu ryby z rodziny łososiowatych.

2. Szkolenia pn. „Profilaktyka w hodowli ryb” oraz „Typy łowisk wędkarskich”

miejsce: Lubachowy (woj. świętokrzyskie)

termin: 10-11 maja 2018

ilość osób uczestniczących ze Stowarzyszenia Dolina Karpia: 6 osób

Opis szkoleń:

Profilaktyka w hodowli ryb (1 dzień) - szkolenie ma na celu zaznajomienie z metodami dezynfekcji stosowanymi w akwakulturze – jako metody profilaktyki ogólnej w chowie i hodowli ryb, polegająca na przestrzeganiu zasad higieny poprzez wykorzystanie naturalnych metod oraz stosowanie środków chemicznych. Szkolenie będzie obejmować także zagadnienia takie jak: probiotyki, prebiotyki, znieczulenie ogólne, uodparnianie swoiste i nieswoiste ryb.

Typy łowisk wędkarskich (1 dzień) - szkolenie będzie dotyczyć omówienia różnych rodzajów łowisk dla wędkarzy, od łowisk stojących, przez płynące po łowiska specjalne; omówione zostaną przykłady typów takich łowisk, baza łowisk w Polsce, ich wykorzystanie w celach rekreacyjnych, komercyjnych i innych, ok. 4h szkolenie.

 3. Szkolenie pn. „Wzorowe gospodarstwo rybackie”

miejsce: Grodziec (LGR Opolszczyzna)

termin: 9-10 kwiecień 2018

ilość osób uczestniczących ze Stowarzyszenia Dolina Karpia: 8 osób

Opis szkolenia: przetwórstwo lokalne w praktyce, innowacja w gospodarstwie rybackim, w tym możliwość wykorzystania odnawialnych źródeł energii, analiza najnowszych przepisów z zakresu weterynarii oraz dokumentacja w gospodarstwie rybackim, analiza przepisów prawa wodnego w prowadzeniu gospodarstwa rybackiego.

 

Informujemy że udział w w/w szkoleniach jest bezpłatny. Stowarzyszenie pokrywa wszelkie koszty przejazdu/ wyżywienia i zakwaterowania. 

Zachęcamy już dziś do zapisywania się na szkolenia, które Państwa interesują pod numerem telefonu: 33/ 841 05 84 oraz mailowo: biuro@dolinakarpia.org.

Ilość miejsc ograniczona. O udziale w szkoleniach decyduje kolejność zgłoszeń.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...