8 stycznia 2018, 13:8:8

5 stycznia 2018 r w Stowarzyszeniu Dolina Karpia w ramach realizacji mikroprojektu pod nazwą „Szlak Doliny Karpia” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 - 2020 oraz z budżetu państwa, odbyło się spotkanie konsultacyjne na temat rowerowego Szlaku Doliny Karpia.

Na potkanie zostali zaproszeni przedstawiciele partnera zagranicznego (Słowacja - Żabokreky), których przywitaliśmy śpiewająco (dosłownie). Specjalnie na tę okazję odbył występ z kolędami, który został przygotowany przez Towarzystwo Turystyki Rowerowej "Cyklista i jednocześnie uczestników niniejszego spotkania.

Celem spotkania było omówienie trasy szlaku rowerowego Doliny Karpia o którym więcej opowiedziała nam Pani Jolanta, która podjęła się wyznaczenia oraz oznakowania w terenie 86 km Szlaku Doliny Karpia.

Przebieg szlaku planowany jest przez wszystkie gminy należące do Doliny Karpia: Osiek, Polanka Wielka, Przecieszów, Zator, Spytkowice, Brzeźnica, Tomice. Podczas spotkania dokonana zostanie inwenteryzacja obiektów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Obiekty te zostaną oznaczone na trasie rowerowej. W każdej z 7 gmin należących do Doliny Karpia powstanie miejsce wypoczynku dla rowerzystów.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i aktywny udział w spotkaniu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...