6 września 2017, 10:5:48

Wszystkich Członków Ekomuzeum Doliny Karpia oraz osoby zaangażowane w proces zarządzania i promocji ekomuzeów zapraszamy do wzięcia udział w szkoleniu przygotowawczym „Współpraca ekomuzeów. Zasady tworzenia pakietów turystycznych”, które realizowane jest w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Szkolenie odbędzie się dnia 20 września 2017 roku w siedzibie Stowarzyszenia Dolina Karpia (Zator, ul. Rynek 2) w godzinach od 8.00 – 17.00 zgodnie z zamieszczonym poniżej programem szkolenia. W szkoleniu uczestniczyć będą również przedstawiciele ekomuzeum z terenu Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” oraz Stowarzyszenia „Gościniec 4 żywiołów”.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Formularze zgłoszeniowe prosimy wysłać na adres biuro@dolinakarpia.org lub dostarczyć do biura Stowarzyszenia Dolina Karpia (Zator, ul. Rynek 2) do dnia 15 września 2017 r. Osoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniu zostaną poinformowane mailowo lub telefonicznie do dnia 18 września 2017 roku. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Uczestnicy szkolenia zapoznają się z definicją pakietu turystycznego, zasadami jego tworzenia, a także ze strategiami sprzedażowymi i promocją pakietu turystycznego. Podczas szkolenia odbędą się również zajęcia praktyczne w zakresie tworzenia pakietów turystycznych na bazie obiektów i ofert turystycznych Ekomuzeum Doliny Karpia. Na podstawie zdobytej podczas szkolenia wiedzy utworzone zostaną jedno i dwu - dniowe pakiety turystyczne opierające się na obiektach i ofertach turystycznych Ekomuzeum Doliny Karpia, będące propozycją dla organizatora turystyki lub mieszkańca/turysty. Opracowane pakiety  turystyczne dopasowane będą do różnych grup odbiorców, jak również klientów indywidualnych. Zawierały będą informacje dotyczące zakwaterowania, wyżywienia i atrakcji lub aktywności turystycznych objętych wspólną ceną. Pakiety objęte będą systemem rezerwacji dostępnym na stronie www.ekomuzeumdolinykarpia.pl.

W ramach szkolenia odbędzie się również spotkanie partnerów projektu współpracy (Stowarzyszenie Dolina Karpia, LGD „Partnerstwo na Jurze”, Stowarzyszenie Gościniec 4 żywiołów), które swym zakresem obejmie omówienie dotychczasowych działań na rzecz rozwoju ekomuzeów, przedstawienie programów funkcjonowania ekomuzeów, dyskusję w zakresie korzyści płynących ze współpracy pomiędzy ekomuzeami. Szkolenie zakończy się ustaleniami dotyczącymi priorytetów działań i efektów ich realizacji, zasad współpracy i szczegółowego harmonogramu działań.

 

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...