2 sierpnia 2017, 13:49:6

Podczas VI Targów Turystycznych Doliny Karpia, które odbędą się 15 sierpnia 2017 roku, na Rynku w Zatorze usytuowana zostanie instalacja Tożsamość Miejsca zrealizowana w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji o projekcie:

„Myślą̨ przewodnią w projekcie, jak i wcześniejszych działaniach Anny Kowal jest prospołeczny charakter przedsięwzięcia ze wskazaniem na integrację i edukację kulturalną mieszkańców. W ramach działania zostanie przedstawiona instalacja – replika wyposażenia małopolskiej chaty tj. mebli dekorujących wnętrze, gdzie kluczowym elementem jest stół – symbol więzi, rozmowy i relacji międzyludzkich.

Poprzez działanie w przestrzeni, artystka chce przybliżyć i na nowo zaznaczyć w świadomości tradycje zdobnicze i dekoracyjne regionu poprzez odtworzenie, na wykonanych ze współczesnych materiałów obiektach, polichromii ściśle nawiązujących do tradycji obszaru tej części małopolski.

Instalacja “Tożsamość miejsca” usytuowana w miejscu publicznym, a sugerująca kameralny, wręcz intymny charakter domostwa daje grunt do dyskusji o kondycji, potrzebie i jakości dzisiejszej sztuki ludowej, pobudza do refleksji i pytań, zmusza do „pochylenia” się nad tematem.”

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...