18 lipca 2017, 9:7:48

Stowarzyszenie Dolina Karpia podpisało dnia 17 lipca br. umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego na realizację operacji własnej pn."Promocja obszaru Doliny Karpia w oparciu o Markę Lokalną Dolina Karpia".

Operacja ta polegać będzie na zainicjowaniu wprowadzenia Programu Marki Lokalnej Dolina Karpia, który polegać będzie w pierwszej kolejności na promocji Programu, a następnie przyznawaniu znaku marki lokalnej Dolina Karpia zidentyfikowanym produktom lokalnym, usługom turystyczno - edukacyjnym wykorzystującym lokalne zasoby kulturowe, historyczne lub przyrodnicze, które będą stanowić silną i autentyczną markę regionu oraz nieodzowny element zrównoważonego rozwoju. Znak marki lokalnej Dolina Karpia może zostać przyznany każdemu producentowi, usługodawcy lub podmiotowi posiadającemu ofertę turystyczno - edukacyjną wykorzystującą lokalne zasoby kulturowe, historyczne lub przyrodnicze w celu zrównoważonego rozwoju Doliny Karpia angażującemu się w promocję Doliny Karpia m.in. poprzez udział w VI Targach Turystycznych Doliny Karpia, które w tym roku odbędą się dnia 15 sierpnia na Rynku w Zatorze oraz w 7 gminach Doliny Karpia. Dzięki przeprowadzonej kampanii informacyjno – promocyjnej podczas VI Targów Turystycznych Doliny Karpia o zasadach przyznawaniu znaku dowiedzą się mieszkańcy Doliny Karpia, w szczególności potencjalni producenci, usługodawcy lub inne podmioty posiadający ofertę turystyczno - edukacyjną. Służył on będzie wyróżnieniu produktów i usług turystyczno-edukacyjnych zasługujących na pokazanie ze względu na ich unikalność. Wyróżnione znakiem produkty i usługi będą tworzyć różnorodną, bogatą i ciekawą ofertę turystyczną i przyczynią się do budowania pozytywnego wizerunku Doliny Karpia, jej renomy i rozpoznawalności w kraju i poza jego granicami. Znak marki lokalnej Dolina Karpia przyczyni się do wsparcia miejscowych rolników i przedsiębiorców w sprzedaży i promocji produktów i usług oraz w pozyskiwaniu nowych klientów. Bedzie mobilizować na rzecz współpracy, tworzeniu ofert turystycznych i kształtowania gospodarczych postaw zrównoważonego rozwoju. Przyznawanie znaku lokalnym producentom i usługodawcom na wzór europejskich marek, wzmocni świadomość lokalnej społeczności, przyciągnie klientów do zakupu lub korzystania z usług wysokiej jakości oraz przyniesie bezpośrednie korzyści dla producentów i usługodawców. Użytkownicy znaków marki lokalnej korzystając bowiem ze wspólnej i zintegrowanej promocji, będą uczestniczyć w wydarzeniach promocyjnych na korzystnych warunkach, brać udział w spotkaniach aktywizujących, wyjazdach studyjnych, szkoleniach i warsztatach.

Zachęcamy zatem wszystkich potencjalnych użytkowników znaku marki do włączenia się w realizację Programu Marki Lokalnej Dolina Karpia wspólnie ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...