Informacje

Oferowany produkt to ziarno orkiszu z firmy Diogra w papierowych torebkach 1 kg, 25 kg.

Firma prowadzi działalność w zakresie wytwarzania produktów zbożowych z prastarych gatunków zbóż (orkisz, płaskurka, samopsza). Produkty są wytworzone z ziaren zbóż, które uprawia się w gospodarstwie rolnym położonym w Graboszycach, na terenie Doliny Karpia. Ze względu na walory przyrodnicze Doliny Karpia ziarno jest chętnie kupowane przez osoby poszukujące dobrych jakościowo oraz zdrowych produktów.

Ziarno orkiszu w porównaniu do tradycyjnej pszenicy zawiera więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych korzystnych dla układu krążenia. Orkisz zawiera dużo fitosteroli, które obniżają poziom cholesterolu, działają przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo, hamują procesy alergiczne, wzmacniają odporność. Orkisz zachowuje maksimum wartości odżywczych oraz świeżość. Jest lekkostrawny i poprzez wysoką zawartość błonnika powoduje na długo uczucie sytości i dobre samopoczucie, nawet w stanach zmęczenia, daje organizmowi mnóstwo energii do działania. Ziarno zawiera gluten, ale co w chwili obecnej istotne – mogą je spożywać osoby, które są uczulone na gluten w zwykłych zbożach np. pszenicy. Orkisz wzmacnia śledzionę i żołądek. Posiada właściwości nawilżające. Orkisz zawiera prawdziwe bogactwo składników odżywczych. Bardzo ważną cechą jest łatwo rozpuszczalny w wodzie błonnik, który umożliwia prawidłowe przyswajanie składników odżywczych przez organizm. Orkisz wykorzystywany jest w leczeniu przewlekłych problemów z układem pokarmowym, przewlekłych infekcji, dolegliwości związanych z układem kostnym, nowotworów oraz skutków ubocznych stosowania antybiotykoterapii.

Podobne produkty

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...