Informacje

Przedstawiony produkt to mąka orkiszowa typ 750 oraz 2000 z firmy Diogra w papierowych torebkach 1 kg, 25 kg. Firma prowadzi działalność w zakresie wytwarzania produktów zbożowych z prastarych gatunków zbóż (orkisz, płaskurka, samopsza). Produkty są wytworzone z ziaren zbóż, które uprawiane są w gospodarstwie rolnym położonym w Graboszycach - na terenie Doliny Karpia. Ze względu na walory przyrodnicze Doliny Karpia ziarno jest chętnie kupowane przez osoby poszukujące dobrych jakościowo oraz zdrowych produktów.

Mąka orkiszowa typ 750 to mąka najjaśniejsza. Jasną mąkę wytwarza się poprzez mielenie i przesiewanie cząstek łupin. Różnica polega więc na zawartości błonnika. Im jaśniejsza mąka, tym mniejsza zawartość zewnętrznych warstw ziarna. Mąka orkiszowa typ 2000 pełnoziarnista, składa się z całego ziarna, typ 750 prawie tylko z bielma.

Białą mąkę otrzymuje się z mieszanki prastarych odmian orkiszu. Jest niezwykle delikatna w smaku i strukturze dlatego doskonale nadaje się np. do biszkoptów i innych ciast, kisieli i wielu innych deserów, czy do stosowania w kuchni dla dzieci. Można ją też mieszać z ciemniejszą mąką.

Mąka orkiszowa typ 2000 jest to mąka pełnoziarnista, zmielona na puder. Ponieważ cząstki łupin zmielone są tu bardzo drobno, produkt ten jest dobrze tolerowany przez osoby z dolegliwościami żołądkowymi oraz przez małe dzieci. Stosowany jest w produkcji żywności dla dzieci (pokarm w butelkach, kaszki/kleiki) i wszystkich rodzajów pieczywa.

Podobne produkty

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...