Informacje

„Ranczo w Dolinie Karpia – komfortowy ciepły dom w zgodzie z naturą” jest położone w Spytkowicach przy ul. Górki 125, w pięknym zakątku Doliny Karpia - na skraju lasu. Posiadamy dwa czteroosobowe pokoje z udogodnieniami dla rodzin z dziećmi. Atutem miejsca jest czystość powietrza i bliskość natury. Goście  mogą w cenie noclegu korzystać z ogrodu, placu zabaw, miejsca do grilla. Nasz obiekt wyróżnia się atrakcyjnością położenia i dodatkową ofertą zagospodarowania czasu, u nas turysta pozostaje dłużej. Wyróżnia nas dbałość o szczegóły w urządzaniu domu, przyjazne, przytulne wnętrza, komfortowe otoczenie domu spełniające wymagania gości (parking, grill, ognisko, placyk zabaw dla dzieci), szacunek dla środowiska naturalnego oraz zwierząt. Stwarzamy możliwość organizowania konnych wycieczek po Dolinie Karpia w stylu western, spływów kajakowych oraz możliwość zakupu lokalnych produktów Doliny Karpia.

Ofertę kierujemy do ludzi ceniących naturę, ciszę i spokój wiejskiego życia. Do rodzin z dziećmi pragnących kontaktu z przyrodą  i zamieszkania w wygodnym, kameralnym, o „domowej atmosferze” miejscu, z dala od hoteli, pól namiotowych, domków kempingowych, gdzie duże skupisko ludzi na małym terenie nie pozwala na wypoczynek. W miarę wzrostu zamożności społeczeństwa, rosną oczekiwania wobec miejsc pobytowych na urlopy wypoczynkowe, czy wyjazdy weekendowe. Turyści oczekują komfortowych miejsc noclegowych, których standard jest zbliżony do hotelu 4-ro gwiazdkowego, jednak nie przepełnionych i zapewniających rozrywkę dzieciom.

Oferowane przez nas miejsce, dzięki posiadanym zasobom (dom, ogród, konie) oraz doposażaniu domu i ulepszaniu otoczenia domu w pełni odpowiada na te oczekiwania.

Ranczo w Dolinie Karpia, to zagroda, która została wybudowana przez dziadków tuż przed wybuchem II Wojny Światowej. Dom wykonany jest z lokalnego, dostępnego kilkadziesiąt metrów od domu budulca – gliny. Do tej pory w progu domu zachowaliśmy przybitą przez dziadka Mateusza podkowę, mającą przynosić szczęście domownikom. Dom ten przez ostatnich kilka lat remontowaliśmy i urządzaliśmy realizując naszą pasję do przywracania do życia starych pięknych rzeczy. Staraliśmy się, aby był wygodnie urządzony, ale jednocześnie zachował ducha minionych lat. Wraz z materialnym dziedzictwem, niosę ze sobą bagaż legend, historii i opowieści ściśle związanych z naszym regionem. Położenie naszego gospodarstwa w Spytkowicach, które należą do Doliny Karpia owocuje licznymi atrakcjami w postaci szlaków rowerowych, przebiegających przez nasz las, ścieżek do nordic walking, ścieżek przyrodniczych m.in. „Górki Bachowskie – Buczyna”. Bliskość stawów Rybackiego Zakładu Doświadczalnego w Zatorze – kompleks Spytkowice, obszaru Natura 2000 Dolnej Skawy sprawia, że jest to idealne miejsce dla przyrodników, ornitologów, ludzi kochających naturę.

W naszym ogrodzie można wypoczywać, zwolnić tempo (slow life), wsłuchać się w  śpiew ptaków, wiosną podziwiać pięknie kwitnące rododendrony. Urządziliśmy też taras w taki sposób, aby goście mieli wrażenie przebywania w lesie, zaciera się granica między lasem, a ogrodem. Dzieci mają tu placyk zabaw, gdzie pod nadzorem rodziców mogą korzystać z huśtawki, zjeżdżalni, piaskownicy.

Hodujemy dwa konie, które są spełnieniem naszych marzeń z dzieciństwa. Zafascynowany jazdą konną w stylu western i naturalną metodą układania koni, opartą na szacunku dla konia, nie sprawianiu mu bólu, wyszkoliłem nasze konie do jazdy w tym stylu. Posiadamy niezbędny sprzęt jeździecki, w tym wygodne siodła i zaplecze do jazdy konnej. Położenie domu wśród pól na skraju lasu daje możliwości podziwiania walorów przyrodniczych okolicy z grzbietu konia. Zdobyłem uprawnienia Przodownika Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK, co daje możliwość prowadzenia wycieczek konnych.

Zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i rodziców: „odciąganie od telewizji” poprzez pokazanie piękna przyrody nieznanych zakątków Doliny Karpia, powrót do legendy Dzikiego Zachodu, przygody, leśnych spacerów, zapoznanie z wrażliwymi zwierzętami, jakimi są konie, uwrażliwianie na piękno, zachęcanie do aktywności fizycznej będą odpowiedzią na oczekiwania gości.

 Aby zapewnić gościom atrakcyjne sposoby spędzania wolnego czasu współpracujemy z firmą „Kajaki na Wiśle”, polecamy też łowiska i produkty regionalne „Skarby Doliny Karpia”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...