Informacje

Spływy kajakowe na rzekach Skawie i Wiśle pokazują piękno  Doliny Karpia od strony wody, pozwalają na obcowanie z przyrodą, podglądanie ptactwa żyjącego na brzegach rzeki, a także ryb żyjących w akwenach wodnych. Spływy na rzece Skawie i Wiśle ukazują dwie różne rzeki, górską i nizinną. Spływy kajakowe są wspaniałą przygodą i odskocznią od codziennego życia. Pokazują nieznane miejsca Doliny Karpia.

Wypożyczanie kajaków to kompleksowa usługa, polegająca na wynajmie kajaków, wioseł, kapoków, worków wodoszczelnych, transport sprzętu i uczestników na miejsce spływów. Organizujemy także spływy zorganizowane gdzie płynie się z instruktorem i ratownikiem WOPR. Organizowane spływy są jednodniowe.

Aktualnie posiadamy 40 kajaków dwuosobowych i 8 kajaków jednoosobowych.

Spływy odbywają się na rzece Skawie, na trasach spływów: Witanowice – Grodzisko, Zator, Podolsze oraz na rzece Wiśle, na trasach spływów: Przeciszów – Śluza Smolice, Spytkowice Prom, Łączany, Brzeźnica.

Oferujemy różne podejścia do organizowania spływów kajakowych. Jest to indywidualnie dobierane. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu indywidualnie na spływ z instrukcją  trasy. Zorganizowanie dla grup szkolnych, z pełną obsługą instruktorską i ratowniczą,  a także dla grup zorganizowanych (firmowych). Odcinki rzek dobierane są pod kątem możliwości i bezpieczeństwa. Nasze spływy odbywają się na bezpiecznych turystycznych kajakach posiadamy 40 kajaków dwuosobowych typ Vista, Brio, Prodigy oraz 8 kajaków jednoosobowych typ Solo i Dagger. Współpracujemy też z innymi firmami i ośrodkami m.in. TKKF Motor, Klub Kajakowy Neptun, Aktywni, MKK Łączany, Kajaki-na-Wiśle, które organizują spływy. Największy spływ organizowany przez nas był dla grupy 175 osób. Nasza kadra posiada odpowiednie kompetencje szkolenia w zakresie instruktorów rekreacji ruchowej, kajakarstwa, rowerowej oraz ratownika WOPR. Nasze spływ organizujemy na rzekach Skawie prawie na całej jej długości oraz na rzece Wiśle od kilometra 0 aż do Tyńca. W ofercie mamy trasy jednodniowe do trzydniowych (aż do Krakowa). Po spływach dla grup organizujemy też poczęstunek w miejscach usytuowanych blisko rzek m.in. w: River Park Zator, Leśnym Zakątku Radocza, Stowarzyszeniu Tomice, Agroturystyce w Lipowej, Izbie w Brzeźnicy, LZS Podolsze. Dla mniejszych grup organizujemy podczas spływu ogniska nad brzegiem rzek.  Posiadamy 2 busy, a także współpracujemy z firmą transportową, która przewozi nam większe grupy.

 W 2017 roku za działania na rzecz turystyki jako Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej, z którym firma współpracuje w zakresie promowania turystyki na obszarze Doliny Karpia, otrzymaliśmy Dyplom od Marszałka Małopolski za wkład w rozwój turystyki w województwie małopolskim. W 2016 roku z okazji 50 lecia TKKF „Leskowiec” Wadowice otrzymaliśmy podziękowanie za wieloletnią współprace. Od 2016 roku jesteśmy partnerem programu Karty Dużej Rodziny. W 2015 roku otrzymaliśmy certyfikat „Myślimy Ekologicznie”, który jest potwierdzeniem, że firma stara się w swojej działalności gospodarczej wdrażać rozwiązania proekologiczne, poparty 96 godzinami szkoleń. Zakres tematyczny szkoleń realizowanych w ramach projektu Silna Marka – Zielona Marka - Ekologiczne zarządzanie firmą. Pogłębienie świadomości ekologicznej wśród kadry zarządzającej:

- Jak zarządzać społeczną odpowiedzialnością MMSP. Praktyki CSR.

- Zielony Marketing- budowanie ekologicznej marki i spójnego wizerunku z firmą.

- Ekologia w miejscu pracy. Zielone biuro w praktyce.

- Ekologiczne i innowacyjne formy pracy w MSP.

- Budowanie postawy ekologicznej w zespole - angażowanie, motywowanie, komunikacja.

- Wykorzystanie narzędzi CSR w budowaniu przewagi rynkowej i partnerskich relacji z klientami opartych na zaufaniu i wiarygodności.

- Eko-relacje: jak przedsiębiorca MSP może efektywnie wykorzystywać mobilne narzędzia komunikacji do zwiększenia swojej konkurencyjności i innowacyjności.

- Budowanie wizerunku pracodawcy odpowiedzialnego społecznie. Kreowanie ekologicznego wizerunku firmy na rynku pracy.

Wykorzystujemy potencjał przyrodniczy regionu Doliny Rzeki Skawy i jego otoczenia. W ofercie posiadamy także 20 rowerów, dla dorosłych i młodzieży oraz 2 rowery dla dzieci. Mamy możliwość organizowania spływów kajakowych połączonych z powrotem rowerami. Organizacja usługi polega na omówieniu odcinka do spływu, w końcowym etapie spływu informujemy o zbliżającym się zakończeniu spływu, tak aby możliwe było dostarczenie rowerów na metę spływu. Trasy rowerowe odbywają się wałami rzek lub bocznymi drogami, z wykorzystaniem ciekawych miejsc na postoje podczas trasy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...