Informacje

Krówka Zatorska jest to cukierek otrzymywany z mleka, cukru oraz śmietany. Krówka Zatorska to produkt wytwarzany na bazie tradycyjnej receptury. Dzięki współpracy z lokalnymi dostawcami – Mleczarnią z Wieprza Krówka Zatorska posiada wyjątkowy smak, który przenosi konsumentów do wspomnień z dzieciństwa. Świeżość produktów oraz sposób wytwarzania sprawiają, że Krówka Zatorska posiada wysokiej jakości walory smakowe. Ponadto, na opakowaniu Krówki Zatorskiej można dostrzec bezpośrednie nawiązanie do regionu, w którym jest wytwarzana – Dolina Karpia.

Warsztaty odbywają się w siedzibie firmy Lolly Polly, która znajduje się w budynku przy ul. Słowackiego w Zatorze. Głównym celem warsztatów jest pokazanie procesu produkcji oraz przybliżenie historii powstania Krówki Zatorskiej. W pomieszczeniu, w którym odbywają się warsztaty wystrój bezpośrednio nawiązuje do tematyki zajęć. Znajdują się w nim figury krów oraz liczne nawiązania do Doliny Karpia (m.in. zdjęcia pokazujące przyrodę Doliny Karpia oraz jej niektóre zabytki). W Dolinie Karpia coraz częściej prowadzone są warsztaty pokazujące w jaki sposób tworzy się lokalne produkty (m.in. chleb, miód, itp.) koncepcja warsztatów jest więc idealnym uzupełnieniem istniejącej oferty turystycznej oraz oferty Ekomuzeum Doliny Karpia.

Potrzeba realizacji warsztatów z zakresu produkcji Krówki Zatorskiej wynika z potrzeb turystów, którzy nie tylko chcą korzystać z usług parków rozrywki, ale też chcą poznać historię oraz walory kulturowe regionu Doliny Karpia. Dzięki temu, że podczas warsztatów z produkcji Krówki Zatorskiej mogą nabyć tę wiedzę oraz samodzielnie spróbować zapakować produkt, ten typ usługi jest dla nich atrakcyjny.

Krówkę Zatorską cechuje przede wszystkim tradycyjna receptura, dzięki której posiada ona swoją ciągnącą konsystencję raz niepowtarzalny mleczny smak. Dodatkowo, proces produkcyjny w całości odbywa się w sercu Doliny Karpia – w mieście Zator. Tutaj krówki są nie tylko wytwarzane, ale także pakowane. Na opakowaniu Krówki Zatorskiej można zobaczyć nawiązanie do tradycji rybackiej regionu oraz połączenie jej z sielskością krajobrazu Doliny Karpia. Cała koncepcja opakowania nawiązuje również do dawnych rycin, a w swojej kolorystyce do ryciny zatorskiego pałacu.

Usługa Warsztatów „Krówka Zatorska” jest oferowana przez firmę od kwietnia 2018 roku. Warsztaty można zarezerwować poprzez stronę internetową www.lollypolly.pl, www.krowka-zatorska.pl, telefonicznie oraz mailowo. Dodatkowo, zaplanowano możliwość rezerwacji warsztatów w Cukierniach współpracujących z firmą Lolly Polly.

Informację o warsztatach można uzyskać głównie poprzez stronę www oraz media społecznościowe firmy Lolly Polly. Od nowego roku szkolnego uczniowie oraz nauczyciele ze szkół w okręgu ok. 50 km od Zatora będą informowani przez pracownika firmy o możliwości skorzystania z tego typu warsztatów. Dzięki temu informacja dotycząca tego rodzaju aktywności dotrze do szerszego grona osób. W ramach tej aktywności promocyjnej zaplanowano stworzenie ulotki informującej o warsztatach, która będzie zawierała przede wszystkim podstawowe informacje dotyczące warsztatów, ale również zdjęcia z przeprowadzonych już zajęć. Dzięki temu potencjalni uczestnicy będą mogli zobaczyć w jaki sposób odbywają się warsztaty. Warsztaty „Krówka Zatorska” wnioskodawca planuje zgłosić do Ekomuzeum Doliny Karpia, co poszerzy jego obecną ofertę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...