Informacje

Krówka Zatorska jest to cukierek otrzymywany z mleka, cukru oraz śmietany. Krówka Zatorska to produkt wytwarzany na bazie tradycyjnej receptury. Dzięki współpracy z lokalnymi dostawcami – Mleczarnią z Wieprza Krówka Zatorska posiada wyjątkowy smak, który przenosi konsumentów do wspomnień z dzieciństwa. Świeżość produktów oraz sposób wytwarzania sprawiają, że Krówka Zatorska posiada wysokiej jakości walory smakowe. Ponadto, na opakowaniu Krówki Zatorskiej można dostrzec bezpośrednie nawiązanie do regionu, w którym jest wytwarzana – Dolina Karpia.

Produkt jest w sprzedaży od sierpnia 2018 roku. Krówkę Zatorską można zakupić w Cukierni Urbańscy oraz w mobilnym punkcie Lolly Polly znajdującym się na rynku w Zatorze. Krówka Zatorska jest również dostępna dla klientów odwiedzających sklep Hana w Zatorze, na stoisku produktów lokalnych z Doliny Karpia. W najbliższym czasie zaplanowano sprzedaż produktu w sklepach znajdujących się na terenie całej Doliny Karpia. Dzięki temu produkt ten będzie dostępny dla szerszego grona klientów – zarówno lokalnych, jak i klientów turystów. Krówkę Zatorską można zamówić przez sklep internetowy znajdujący się na stronie www.krowka-zatorska.pl. Na tej stronie znajdują się również informacje dotyczące regionu produkcji Krówki Zatorskiej. Dodatkowo sprzedaż Krówki Zatorskiej odbywa się także w Cukierniach w Skawinie, Myślenicach, Nowym Targu i Suchej Beskidzkiej.

Krówkę Zatorską cechuje przede wszystkim tradycyjna receptura, dzięki której posiada ona swoją ciągnącą konsystencję raz niepowtarzalny mleczny smak. Dodatkowo, proces produkcyjny w całości odbywa się w sercu Doliny Karpia – w mieście Zator. Tutaj krówki są nie tylko wytwarzane, ale także pakowane. Na opakowaniu Krówki Zatorskiej można zobaczyć nawiązanie do tradycji rybackiej regionu oraz połączenie jej z sielskością krajobrazu Doliny Karpia. Cała koncepcja opakowania nawiązuje również do dawnych rycin, a w swojej kolorystyce do ryciny zatorskiego pałacu.

Dodatkowym atutem produktu jakim jest Krówka Zatorska jest fakt, że w oddziale firmy w Zatorze poprowadzone są warsztaty z zakresu jej produkcji. Pokazywana podczas nich jest przede wszystkim historia powstania Krówki oraz pokazany jest uczestnikom jej proces produkcji. Podczas warsztatów uczestnicy mogą również samodzielnie zapakować produkt, a tym samym poznać jak pracochłonny jest proces ręcznego pakowania tego typu cukierków. Podczas warsztatów przez cały czas nawiązywać się do tradycji związanych z Doliną Karpia, dzięki czemu uczestnicy poznają tradycje oraz historię regionu.

Podobne produkty

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...