Informacje

Chleb Revel to tradycyjna produkcja, jest zarabiany ręcznie na naturalnym zakwasie z dodatkiem ziaren słonecznika, pestek dyni, siemienia lnianego, otrębów pszennych i żytnich. Przepis na chleb istnieje od ok 1950 roku. W restauracji Revel produkowany jest od 2007 roku. Chleb wytwarzany i sprzedawany jest tylko na terenie Doliny Karpia. Dzięki swojej wyjątkowości zdobył certyfikat Przeglądu Produktów Lokalnych Doliny Karpia „KULINARIA”.

Chleb Revel to autorski chleb, przepis z pokolenia na pokolenie był w rodzinie właścicieli restauracji Revel. Pieczono go w rodzinnym domu początkowo raz w tygodniu, kilka bochenków, które wystarczały dla całej rodziny. W latach dziewięćdziesiątych pieczony był już tylko od święta, dopiero kolejne pokolenie zadecydowało o wprowadzeniu chleba do restauracji i z czasem powstała regularna, codzienna produkcja którą podyktowało duże zainteresowanie tym produktem.

Dzisiaj codziennie pieczony jest w restauracji Revel i sprzedawany w supermarkecie Hana w Zatorze.

Chleb został wyróżniony na Przeglądzie Produktów Lokalnych Kulinaria 2012 roku oraz dostał Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego.

Chleb Revel jest bardzo zdrowym i bogatym w różne składniki odżywcze produktem. Długo utrzymuje swoją świeżość, a wszystko dzięki naturalnemu sposobowi jego wyrabiania.

Restauracja Revel jest członkiem Ekomuzeum Doliny Karpia. Organizuje warsztaty kulinarne dla najmłodszych tj. dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zajęcia kulinarne organizowane są z zakresu pieczenia chleba i wyrobów piekarniczo – cukierniczych. Maluchy mają okazję zobaczyć, a także czynnie uczestniczyć w przygotowywaniu ciasta na naturalnym zakwasie w celu upieczenia chleba, wyrobu ciasta pod ciasteczka, babeczki, następnie formowanie różnego rodzaju kształtu ciasteczek przy wykorzystaniu różnorodnych foremek. Każde dziecko ma możliwość zabrania do domu wykonanego przez siebie wyrobu. Ponadto organizowane są zajęcia z zakresu poznania i próbowania produktów lokalnych, takich jak: sernik z brzoskwiniami, chleb Revel oraz potrawy z karpia zatorskiego. Kucharz szczegółowo omawia, jak powstaje w/w produkt, skąd są dostarczane składniki do wypieku sernika oraz chleba, gdzie zdobyć dobrego, świeżego karpia zatorskiego, w jakich warunkach żyje karp i jakiego rodzaju potrawy powstają z karpia zatorskiego.

Podobne produkty

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...