Informacje

Karp w zalewie octu jabłkowego - produkty pakowane są w szklane słoiki o pojemności 235 g lub 500 g. Słoiki są małej objętości, założeniem firmy było aby ten produkt był traktowany jak „ produkt na raz – rybka na raz”. Mała objętość słoika sprawia, że produkt można zabrać do pracy na małą przekąskę, śniadanie.

Produkt pasteryzowany, nie zawierający konserwantów. Produkt ściśle związany z gospodarką rybacką terenu Doliny Karpia. Surowiec do produkcji pochodzi od lokalnych gospodarstw rybackich

Karp w zalewie octu jabłkowego - to kawałki karpia, usmażone w panierce z mąki na głębokim tłuszczu, o przekroju uwidaczniającym pomiędzy warstwami panierki białe mięso ryby, zalane zalewą ugotowaną z wody, octu, cukru, soli. Kawałki karpia umieszczone w słoiczku, zostają doprawione liściem laurowym, gorczycą, zielem angielskim, przykryte świeżo skrojoną cebulą, z plastrem marchewki.

Filety z karpia pokryte lekko spęczniałą panierką w zalewie z widocznymi ziarenkami gorczycy, ziela angielskiego, liściem laurowym i pokrojonymi w plastry marchewką i cebulą. Wąskie paski zanurzone w zalewie. Barwa: białe filety z ryby z ciemno szarą skórką po jednej stronie, pokryte złotą panierką w zalewie octowej Konsystencja: filety stałe, zwarte, mięso miękkie i delikatne zanurzone w zalewie. Smak: filety o lekko tłustym, kwaśnym smaku w zalewie octowej z wyczuwalnymi przyprawami takimi jak: ziele angielskie, gorczyca, liście laurowe.

Głównym surowcem przetworów rybnych firmy jest karp z terenu Doliny Karpia. Jest to produkt niszowy, coraz częściej spotykany na rynku krajowym. Produkt wytwarzany jest w oparciu o tradycyjne stare receptury. Produkt jest wpisany na listę produktów tradycyjnych województwa małopolskiego. Produkty wykonywane są metodą domową tak jak to robili nasi dziadkowie. Ryby usmażone w panierce z mąki, zalane zalewą octową lub pomidorową. Do produktu dodawana jest świeża cebula krojona w talarki oraz przyprawy. Ostatnim procesem produkcji jest pasteryzacja produktu.

Karp w zalewie octu jabłkowego to produkt znany w całej Dolinie Karpia. Kluczową role odgrywa ryba, a dokładniej karp o specyficznych walorach smakowych. Karp z Doliny Karpia, z obszaru o unikatowej faunie i florze, wpływa na wyjątkowy smak ryb hodowanych na tym terenie. Karp w zalewie octu jabłkowego jest potrawą przygotowywaną od kilku pokoleń przez mieszkańców tego obszaru. Karp na kwaśno według indywidualnych smaków może być mniej lub bardziej kwaśny, wszystko zależy od proporcji użytych składników. Jest potrawa wykorzystywana oczywiście na Boże Narodzenie, Wielkanoc jak również na wszystkie imprezy okolicznościowe.

Podobne produkty

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...