Informacje

Fileciki karpiowe w zalewie jabłkowej - produkty pakowane są w szklane słoiki o pojemności 235 g lub 500 g. Słoiki są małej objętości, założeniem firmy było aby ten produkt był traktowany jak „produkt na raz – rybka na raz”. Mała objętość słoika sprawia, że produkt można zabrać do pracy na małą przekąskę, śniadanie.

Produkt pasteryzowany, nie zawierający konserwantów. Produkt ściśle związany z gospodarką rybacką terenu Doliny Karpia. Karp, jako surowiec do produkcji pochodzi od lokalnych gospodarstw rybackich.

Fileciki karpiowe w zalewie jabłkowej, to wąskie filety, o nieregularnych krawędziach. Usmażone w panierce z mąki na głębokim tłuszczu, o przekroju uwidaczniającym pomiędzy warstwami panierki białe mięso ryby, zalane zalewą ugotowaną z wody, octu jabłkowego, cukru, soli. Fileciki umieszczone w słoiczku, zostają doprawione liściem laurowym, gorczycą, zielem angielskim, przykryte świeżo skrojoną cebulą, z plastrem marchewki.

Filety z karpia pokryte lekko spęczniałą panierką w zalewie z widocznymi ziarenkami gorczycy, ziela angielskiego, liściem laurowym i pokrojonymi w plastry marchewką i cebulą.  Barwa: białe filety z ryby z ciemno szarą skórką po jednej stronie, pokryte złotą panierką w zalewie. Konsystencja: filety stałe, zwarte, mięso miękkie i delikatne zanurzone w zalewie. Smak: filety o lekko tłustym, kwaśnym smaku w zalewie octowej z wyczuwalnymi przyprawami takimi jak: ziele angielskie, gorczyca, liście laurowe.

Głównym surowcem przetworów rybnych firmy jest karp z terenu Doliny Karpia. Jest to produkt niszowy, coraz częściej spotykany na rynku krajowym. Produkt wytwarzany jest w oparciu o tradycyjne stare receptury. Produkty wykonywane są metodą domową tak jak to robili nasi dziadkowie. Ryby usmażone w panierce z mąki, zalane zalewą octową. Do produktu dodawana jest świeża cebula krojona w talarki oraz przyprawy. Ostatnim procesem produkcji jest pasteryzacja produktu.

Fileciki karpiowe w zalewie jabłkowej odzwierciedlają, to co najważniejsze w Dolinie Karpia. Kluczową role odgrywa ryba, a dokładniej karp o specyficznych walorach smakowych. Karp z Doliny Karpia, z obszaru o unikatowej faunie i florze, wpływa na wyjątkowy smak ryb hodowanych na tym terenie. Karp z Doliny Karpia ma wyjątkowy smak, który zawdzięcza odpowiedniej gospodarce rybackiej, nie zmienionej od lat, w której ryby karmione są wyłącznie zbożem. Karp w zalewie jabłkowej jest znaną potrawą wśród mieszkańców Doliny Karpia, przygotowywaną na różne, ważne okazje. Duża podaż karpia oraz historia hodowli karpia na tym terenie wpłynęła znacząco na smaki i potrawy tego regionu.

Podobne produkty

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...